Regulamin - TRASY
szczegóły w komunikacie startowym --> najbliższy etap.

UWAGA! Poniższy opis tras jest orientacyjny - może się różnić w zależności od lokalizacji konkretnego etapu.

  • ADEPT – trasa najkrótsza i najłatwiejsza, przeznaczona dla osób początkujących oraz dla tych, którzy nie lubią lub nie mogą się męczyć. Punkty kontrolne ustawione w łatwych nawigacyjnie miejscach.
  • STAŻYSTA – trasa średnia, w miarę łatwa, lecz wymagająca już pewnego myślenia koncepcyjnego i opracowania strategii odnajdywania punktów kontrolnych. Punkty kontrolne ustawione w miejscach ogólnodostępnych, lecz w pewnym oddaleniu / ukryciu na głównych ścieżek.
  • TERMINATOR – trasa dość długa, wymagająca dobrych umiejętności czytania mapy
    i szybkiego kojarzenia obiektów na mapie z terenem. Punkty kontrolne zlokalizowane w miejscach nieoczywistych, często ukryte przed okiem przypadkowego przechodnia, które należy odszukać na podstawie precyzyjnego odczytu mapy.
  • DOKTORANT – trasa najdłuższa, najbardziej wymagająca (jak na doktoranta przystało), premiująca spostrzegawczość i umiejętność czytania mapy w biegu. Punkty kontrolne ustawione w miejscach wymagających bardzo precyzyjnej nawigacji.

Wszystkie trasy oparte na systemie elektronicznego potwierdzania punktów kontrolnych SportIdent. Zasady potwierdzania punktów kontrolnych i opis systemu znajduje się w tym dokumencie.

Na wszystkich trasach kolejność potwierdzania Punktów Kontrolnych OBOWIĄZKOWA!!!, chyba że zaznaczono inaczej w komunikacie startowym lub technicznym.

Start na wszystkich trasach indywidualny lub zespołowy bez limitu uczestników w zespole.